AgroTargi w Pile

W dniach 26 -27 kwietnia w Pile, odbyły się Agro Targi 2014. Impreza należy do cyklicznych spotkań rolników z północnej części wielkopolski i od 22 lat odbywała się w Starej Łubiance. W 2014 roku impreza została przeniesiona do Piły, aby wraz z targami rolnymi mogła się odbyć II edycja wystawy Miasto i Ogród.

„Stara Łubianka to 22-letnia tradycja targów, które służyły przede wszystkim mieszkańcom wsi, rolnikom, ale również mieszkańcom miasta. Stara Łubianka to dwa obszary promocji. Z jednej strony promujemy to, co najnowsze w rolnictwie, ale również chcemy promować to, co jest bardzo cenne na obszarach wiejskich. To, co może wieś zaoferować mieszkańcom miast po za typowym rolnictwem. Są to Gospodarstwa Agroturystyczne, produkty regionalne, ta cała wartość, która pochodzi z obszarów wiejskich. W Pile chcemy pokazać również nowoczesne rolnictwo. Chcemy, aby mieszkaniec miasta kojarzył sobie wieś wielkopolską z nowoczesnością” mówi Ryszard Jaworski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

W części rolniczej wystawy obok maszyn były firmy nawozowe w tym Grupa EKOETCH z nawozem siarkowo-wapniowym AgroSupra S.

Wszystkim którzy nas odwiedzili bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne tragi WODR Poznań tym razem w Gołaszynie już w najbliższy weekend maja, tj. 24-25.maja 2014r.

Share

Targi Rolne 2014

Regionalne Targi Rolnicze w Gołaszynie.